NGN - Movie Notifier

Cieľom aplikácie je upozorňovať používateľa na ním vopred definované televízne relácie. Systém upozorňovania bude založený na použití sietí novej generácie (NGN). To znamená, že využijeme komunikáciu pomocou signalizačného protokolu SIP a transportného protokolu RTP. Ako architektúra siete bude použitý IMS – IP Multimedia Subsystem.

IMS - OpenIMSCore

IMS logo

IP Multimedia Subsystem alebo IP Multimedia Core Network Subsystem, skrátene IMS je navrhnutý systém multimediálnych služieb pre internetový protokol IP. Vo svojej podstate nejde o technológiu ako takú, ale skôr sa dá hovoriť o sieťovej architektúre. Ide o systém, ktorý bol pôvodne navrhnutý pre mobilné aplikácie štandardov rodín 3GPP.

NDS - prednášky Fristacký

prednaska Fristacky 1 Prednáška 1
prednaska Fristacky 2 Prednáška 2
prednaska Fristacky 3 Prednáška 3
prednaska Fristacky 4 Prednáška 4
prednaska Fristacky 5 Prednáška 5

Viacvrstvový prepínač

Zariadenie, ktoré budeme analyzovať sa nazýva prepínač (anglicky switch). Slúži ako „centrum počítačovej siete“. Je to aktívny sieťový prvok, ktorý prepája jednotlivé časti siete. Používa sa vo hviezdicových topológiach počítačových sietí. Funguje ako ich centrálny prvok. Označuje sa aj ako viacportový most (anglicky bridge).

Problém obchodného cestujúceho

Zadanie pojednáva o „probléme obchodného cestujúceho“. Vo svojej podstate ide o graf, ktorého vrcholmi sú križovatky a hranami medzi týmito vrcholmi sú cesty medzi týmito križovatkami. Na jednej z týchto križovatiek, označenej indexom „0“ sa nachádza náš dom, teda štart a zároveň aj cieľ našej cesty. Obchody, ktoré chceme navštíviť sa nachádzajú tiež na takýchto križovatkách a ich číslo koreluje s indexom križovatky.

Vyhľadávacie AVL stromy

Pre realizáciu zadania som využil binárny vyvážený vyhľadávací strom, konkrétne AVL strom. Jeho vynikajúcou vlastnosťou je rýchle vyhľadávanie. Keďže ide o binárny strom, každý vrchol má najviac dvoch nasledovníkov. Rozlišujeme ich na ľavý a pravý nasledovník. Najdôležitejšia vlastnosť AVL stromov je ich vyvažovanie. Aby bol strom vyvážený, musí byť každý vrchol vyvážený.

Malloc

Každý z vás už by mal poznať funkcie malloc() a free() a aj to, na čo slúžia. Tieto sú k dispozícii v štandardnej knižnici jazyka C. Ak potrebujeme pracovať s dynamickými dátovými štruktúrami, tak takéto funkcie potrebujeme. Ak nechceme (alebo nemôžeme) obmedziť maximálnu veľkosť (zoznamu, frontu, grafu ap.) staticky, tieto funkcie nám umožňujú vytvoriť program tak, aby príslušné štruktúry rástli podľa aktuálnej potreby počas behu programu.